keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

Realizácia č.1

Realizácia č.2

Realizácia č.3

Sklenené dvere a steny

Sklenené dvere a steny

Sklenené dvere a steny dokážu rozdeliť priestor vášho interiéru a zároveň mu zachovajú vzdušnosť. Ponúkajú nekonečne veľa možností dizajnu skla – číre, satinato, 210 odtieňov farieb, pieskovaním vlastnej grafiky alebo priamo digitálnou farebnou potlačou na sklo. Novinkou je použitie kaleného zrkadla pre dvere a steny, takéto zrkadlové dvere môžu prakticky nahradiť ostatné zrkadlá vo vašom interiéri.

Sklenené dvere vyrábame v kývnom alebo posuvnom vyhotovení. Pri kývnych dverách ponúkame viacero technických riešení a kovaní. Hydraulické pánty sú vhodné pri kotvení priamo na stenu alebo na bočný fixný diel skla. Častým riešením pri celosklenených stenách je podlahový samozatvárač. Ďalšou alternatívou je použitie zárubňových pántov, ktoré môžu ísť už na existujúcu drevenú alebo železnú zárubňu. Pri tejto možnosti vieme osadiť aj našu hliníkovú zárubňu, ktorá je vyrobená na mieru a má predprípravu pre tieto zárubňové pánty.

Ďalšou možnosťou sú posuvné dvere, ktoré jazdia iba vo vrchnej koľajnici. Takúto koľajnicu je možné kotviť do steny a stropu, rovnako vieme ukotviť koľajnicu aj do celosklenenej priečky. Používa sa kalené sklo minimálne o hrúbke 8 mm, no záleží to od rozmeru dverí.

Kývne dvere

Kývne dvere s použitím hydraulických pántov Biloba sú ideálne, pokiaľ máte otvor omietnutý vo finálnej podobe a nechcete zmenšiť prechod cez dvere zárubňou. Pánt Biloba má obojstranné otváranie a tlmené dotváranie do oboch strán. Môžete sa spoľahnúť, že dvere sa vždy pomaly zavrú a nikomu nepricviknú prsty.

Kývne dvere so zárubňou Dorma fungujú na podobnom princípe ako bežné dvere – otvárajú sa do jednej strany. Ich výhodou je minimalistický dizajn zárubne a závesných pántov. Zárubňa má tesnenie po celom obovode okrem podlahy, dvere tak dostačne tlmia zvuk a pach. Závesné pánty Dorma sa dajú skombinovať už s existujúcou zárubnňou, ktorá môže byť drevená alebo kovová.

Ďaľšou variantou kývnych dverí je použitie podlahového samozatvárača, ktorý sa montuje do podlahy a vo vrchnej časti je iba čap, ktorý tieto dvere zavetruje. Ich výhodou je, že sa môže na ne osadiť aj dverné krídlo o šírke 1 050 mm a výške 2 600 mm. V prípade, že potrebujeme väčšie krídlo, vieme použiť silnejší samozatvárač až do šírky 1200 mm. Tento druh dverí sa používa hlavne pri celosklenených stenách, nakoľko komponenty pre sklenené steny sú kompatibilné s komponentami pre kývne dvere so samozatváračom. Takýto typ dverí sa dá použiť aj do bežného stavebného otvoru.

Galéria realizovaných prác Posuvné dvere

Sú ideálnym riešením tam, keď nie je priestor pre použitie kývnych dverí.

Pri dvernom krídle 600 až 1 050 mm používame posuvný systém Portavant 60 s obojstranným tlmeným dotváraním, ktoré dverné krídlo spomalí a dovrie posledných 10 cm. Pri šírke dverného krídla od 1 050 až do 1 400 mm používame posuvný systém Dorma MUTO 80, ktorý je stavaný na väčšiu váhu dverného krídla. Obojstranné tlmené dotváranie je samozrejmosťou aj pri tomto posuvnom systéme. Pri extrémne širokom dvernom krídle od 1 400 mm až po 2 000 mm je vhodné použiť posuvný systém Dorma MUTO 150 XL, ktorý je stvorený pre takéto náročné záťaže. Takisto aj pri tomto posuvnom systéme sa používa tlmené dotváranie do oboch strán.

Všetky tieto posuvné systémy majú možnosť montáže na strop, na stenu nad stavebný otvor, alebo do celosklenenej steny. Všetky vyššie spomenuté posuvné systémy majú možnosť pripojenia fixných stien, ktoré dokážu prispôsobiť šírku dverného krídla. S týmito posuvnými systémami tak dokážeme vytvoriť celé steny, ktoré rozdelia požadovaný priestor vo vašom interiéri.

Novinkou je posuvný systém Dorma MUTO 80 teleskop, kedy sú na koľajnici zavesené dve dverné krídla, ktoré sú prepojene teleskopickým systémom. Pri ich otváraní respektíve zatváraní sa ťahá iba za jedno krídlo pričom sa posúva aj druhé krídlo pomocou teleskopického systému. Takýto teleskopický systém má taktiež tlmené dotváranie a rovnako má možnosť osadenia aj fixných častí. Výhodou tohto teleskopického systému je, že na parkovanie krídel postačuje polovičná dĺžka koľajnice, ako je stavebný otvor.

Galéria realizovaných prác Sklenené steny

Sklenené fixné steny sa používajú pre vzdušné a svetlé rozdelenie interiérových priestorov. Sklenené steny kotvíme do svorkového profilu KL, ktorý sa zväčša kotví do stropu a do podlahy sa ukotví U profil. Takto namontovaná stena ma dostatočnú pevnosť. Môžete ich kombinovať s kývnym a posuvným systémom.

Ako si zamerať sklenené dvere na cenovú ponuku?

Pre výpočet predbežnej cenovej ponuky nám postačí informácia o vybranom type dverí a ich rozmery. Pri obhliadke Vám poradíme najvhodnejšie riešenie.

Približná Cenová
kalkulačkaChcete od Nás
Cenovú ponuku?


Drag & Drop Files Here
or

Súhlasim so spracúvanim osobných údajov.

Naše referencie

Svietiace steny

Sklenené zábradlia

Sklenené dvere a steny

Sprchové kúty a zásteny

Zrkadlá na mieru

Kuchynské zásteny

POVEDALI O NÁS ZÁKAZNÍCI

Vyborny servis, vyborna kvalita a perfektny tim ludi. Sme velmi velmi spokojni a urcite odporucame. Je to vidiet, ked niekto robi to, co ho naozaj bavi a zalezi mu na sluzbach 🙂 Barbor, recenzia na Facebooku

POVEDALI O NÁS ZÁKAZNÍCI

S kuchynskou zástenou od firmy Škorík&Cisár Glass som nadmieru spokojná. Môžem len odporúčať! Profesionálny prístup a kvalita, promptnosť, skvelé ceny, jednoducho TOP 🙂 Chalanov očividne práca baví a ich jednotné, čisté a uhladené outfity robia skutočne príjemný dojem 🙂 Ste SUPER! 🙂 Liv, recenzia na Facebooku